אדוארדו אלשטיין | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
בעל השליטה באי.די.בי

אדוארדו אלשטיין, (58, ארגנטינה) עבר שנה מאתגרת במיוחד. כזכור, אלשטיין רכש את השליטה בקבוצת איי.די.בי. שהייתה תקופה ארוכה בשליטתו של נוחי דנקנר, הדמות הקלאסית של הון-שלטון-עיתון. הניהול הכושל של דנקנר יצר בורות עצומים שעד היום אלשטיין משלם עליהם את המחיר.

ההשקעה של אלשטיין באיי.די.בי היא אולי לא ההשקעה הרווחית ביותר שעשה ובשנה האחרונה הוא פועל במספר צעדים, שחלקם מאתגרים את המערכת הרגולטורית. זאת, מאחר ואלשטיין שולט באיי.די.בי באמצעות פירמידה של חברות זרות, בעוד הוא עצמו כמעט ולא מחזיק מניות באופן ישיר בקבוצה.

אלשטיין עושה את הצעדים הללו על מנת להיחלץ מהמצב אליו הגיעה איי.די.בי. לאחר ההתנהלות הכושלת של נוחי דנקנר שכזכור הורשע בפלילים ומרצה כעת את עונשו.

למרות זאת, לאלשטיין חברות ועסקים רבים בעולם. הוא הבעלים של IRSA, חברת הנדל"ן הגדולה ביותר בארגנטינה, שגם נסחרת בבורסות בארגנטינה וניו יורק. כמו כן, הוא יו"ר ובעלים של חברת Cresud, אחת מהחברות החקלאיות הגדולות באמריקה הדרומית.

אלשטיין הוא גם יו"ר ובעל מניות באחד מהבנקים המסחריים הגדולים ביותר בארגנטינה, המתמחה במשכנתאות ופעיל בתחומי הבנקאות הפרטית והעסקית. מדינות נוספות בהן לאלשטיין עסקים הן צ'ילה וארגנטינה.

בנוסף לכך, לאלשטיין פעילות ציבורית ופילנתרופית רבה. הוא חבר בפורום הכלכלי העולמי, וכן משמש כסגנו של רון לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי. בעבר כיהן כנשיא חסידות חב"ד ארגנטינה, ונחשב לאחד מגדולי התורמים לחסידות בעולם. בעבר היה מקורב לרב יאשיהו פינטו, אך מאז משפטו ומאסרו של פינטו, נמנע אלשטיין מקשר ציבורי איתו.

מבחינה כלכלית, אלשטיין נלחם במערכת הרגולטורית, שמסרבת לאפשר לו לשקם את איי.די.בי. הכושלת ולשמור על אלפים רבים של מקומות עבודה. בינתיים, נראה כי הוא מצליח למזער את נזקי דנקנר ועל הדרך לתקוע שורשים בישראל. לאחרונה אף פורסם כי ישנם מספר מתווכים המחפשים דירה מפוארת שתתאים לאלשטיין בשדרות רוטשילד בתל אביב.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ