ישראל פרוש | צילום: אהרן קראון, פלאש 90
ראש עיריית אלעד

ראש העיר החרדי המשפיע ביותר, ולטובה.

אמנם את מערכת הבחירות האחרונה הוא ניצח לאחר פסילה טכנית של יריבו העיקרי, אך אין ספק שמבחינת הישגים ותוצאות, ישראל פרוש שם את אלעד על המפה, או יותר נכון: שם את תושבי אלעד על המפה.

כראש עיריית אלעד דאג ישראל פרוש לאירועי תרבות חרדיים במשך כל השנה במחירים מסובסדים. זאת, בנוסף לאירועים ואטרקציות בחגים ובחופשות 'בין הזמנים' לטובת התושבים כאשר הם נערכים ללא תשלום. כמו כן, ישנם חוגים עבור הילדים שבעבר היו בתשלום וכיום הם מסובסדים, במסגרת המתנ"ס העירוני שהוקם ע"י פרוש. כל אלו למעשה הם דברים שהשפיעו לטובה על חלוקת ההוצאות הכספיות של כל משפחה ממוצעת באלעד.

בנוסף, במרץ השנה נחתם הסכם הגג באלעד, לפיו יתווספו 6,500 יחידות דיור לעיר אלעד, דבר שלמעשה כמעט ויכפיל את מספר התושבים בעיר. מלבד ההרחבה המתוכננת, אמור לקום באזור פארק עסקים בהיקף של 1.6 מיליון מ"ר, שישמש עוגן כלכלי לעיר וייצור אלפי מקומות תעסוקה קרובים ואיכותיים לתושבי העיר. כלל תקציב ההסכם מסתכם בלמעלה משלושה מיליארד שקלים שתשקיע הממשלה בשנים הקרובות באלעד.

כמו כן, גם בנושאי נראות וניקיון, מובילה אלעד לטובה. זאת, למרות נתוני הפתיחה המאתגרים שלה, לאור היותה עיר חרדית בעלת אחוז גבוה של ילדים, מה שבאופן טבעי יכול ליצור חוסר ניקיון עירוני. בנוסף לכך, בשנה שעברה נפתח כביש הגישה הצפוני לאלעד, דבר שחסך שעות של פקקים לתושבי העיר והאזור וייעל את כוח העבודה המקומי.

תחום נוסף עליו חתום פרוש הוא שיקום השפ"פים – שטחים פרטיים פתוחים. מדובר בשטחים פרטיים כך שעקרונית העירייה לא אמורה לטפל בהם אך נוצר מצב שהתושבים גם הם לא טיפלו והתחיל להיווצר מצב של הזנחה. תחת ניהולו של פרוש דאגה העירייה למנגנון שמאפשר טיפוח משותף של השטחים במימון משותף של העירייה. ישנם למעלה מחמישים מתחמים שכאלה ששופצו.

בדצמבר האחרון הודיע המנהל לשלטון מקומי במשרד הפנים לראש העיר אלעד ישראל פרוש, על כך שאלעד הוכרזה כ'עיר יציבה' וזאת, לאחר שלוש פעמים בהן קיבלה אלעד את פרס הניהול התקין. מדובר בפעם הראשונה שעיר חרדית מוכרזת כ'עיר יציבה', והמעמד החדש מאפשר לעירייה להתנהל למעשה בקלות יותר ובפחות בירוקרטיה מול משרדי הממשלה והגופים השונים. כמו כן, מקבלת העירייה הקלות משמעותיות שמאפשרות לה פעילות כלכלית תקינה.

תחת שרביטו של ישראל פרוש, הכלכלה של תושבי אלעד נראית אחרת, ההוצאות פחתו, הסבסודים גדלו, ואיכות החיים שופרה משמעותית.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ