איציק קרומבי
מנכ"ל 'ביזמקס'

בשנים האחרונות אנו עדים לטרנד החם בשוק העבודה הכללי של חללי עבודה משותפים. הרעיון החל כיוזמה של צעיר ישראלי בשם אדם נוימן, וכיום החברה שהקים שווה למעלה מ-20 מיליארד דולר, כאשר חברות נוספות המציעות שירותים דומים נכנסו אף הן לשוק חללי העבודה המשותפים.

בישראל קמו שני מתחמים מרכזיים המספקים חללי עבודה לעובדים מהמגזר החרדי. מדובר במתחם 'ביזמקס' בירושלים, ומרכז 'אחים' ברחוב רבי עקיבא בבני ברק. 'ביזמקס', בניהולו של איציק קרומבי, שייכת גם היא לאחים גלובל, לצד שותפים נוספים.

חללי העבודה המשותפים מספקים שירותי משרד, אינטרנט, פקס וכדו' עבור עצמאיים בתחומם, בפרט התחום היזמות, ההיי-טק, והסטארט-אפים. יש יתרונות רבים לעבודה משותפת, כמו סיעור מוחות ועבודה משותפת במקרי הצורך.

שני המתחמים, 'ביזמקס' ו'אחים', מאוכלסים כיום במלואם, בעיקר בחרדים בני המגזר החסידי. רוב העובדים מהמגזר הליטאי מעדיפים לשכור משרדים קטנים באזורים נידחים ובמחירים מופקעים, למרות החסרונות המובהקים שיש בכך.

נציין כי בשנה האחרונה הוקמו עוד כמה חללי עבודה למגזר החרדי, המבוססים על קונספט דומה, אולם את הבשורה הראשונית למגזר החרדי הביאו 'ביזמקס' ו'אחים' שמטיבים עם הסטארט-אפיסטים והיזמים החרדים בצמצום הוצאות, בייעול כוח העבודה וביצירת קשרים מקצועיים עם חברות ההייטק הגדולות במשק.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ