מאיר פרוש | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
סגן שר החינוך

על השנה האחרונה יכול פרוש לסמן וי די גדול. מעשית, הוא האיש החזק באגודת ישראל, והאיש שלראשונה ליצמן היה זה שחבר אליו (על מנת להכתיר את יוסי דייטש בירושלים, שכשל) והלך אחר דעתו.

הישג נוסף לפרוש הוא ההצלחה הגדולה של הבן יקיר באלעד (שגם הוא תופס מקום של כבוד ברשימת הנבחרים של 'ביזנעס'), כמו גם עשר שנים לעיתון הבית 'המבשר'. שהשפעתו זהה, ובמקרים מסויימים עולה על זה של 'המודיע' הוותיק.

אם מדברים על אנשים שהשפיעו על הכלכלה החרדית, הרי שלפרוש יש חלק לא מבוטל בכך. בעיקר בשל קבלת הקהל הקבועה שלו בבית אגודת ישראל בירושלים, שם הוא מקבל קהל וקשוב לרחשי הציבור.

בנוסף, משפיע פרוש רבות על המגזר וכלכלתו באמצעות עיתון 'המבשר' אותו הקימה משפחת פרוש. למעשה, מהווה העיתון עצמו מעצמה כלכלית. הן בשל התוכן העשיר שמציע העיתון ומצריך מערכת גדולה ומשומנת, והן בעקבות הכנסים השנתיים של העיתון, לגברים ולנשים, שהפכו לפופולריים לא פחות מ'פורום מנהלים' הוותיק של 'המודיע'.

בנוסף לכל אלו, ידוע פרוש כאחד שיכול לסגור מהלכים מאחורי הקלעים, והוא יוצר שיתופי פעולה בוועדות הכנסת על מנת להעביר חוקים ותיקונים לטובת המגזר.

כסגן שר החינוך דאג פרוש למוסדות החינוך החרדים בנושאי הקצאות, מבנים, תקנים ותקציבים. רק בימים האחרונים פורסם על תקציב נוסף של 17 מיליון ש"ח שהעביר פרוש למוסדות המוכש"ר.

הנקודה היחידה שנזקפת לחובתו של פרוש, היא שמתוקף מעשי החסד שלו, לעיתים הוא נקרא לסייע לנאשמים וחשודים בפרשיות פליליות מהעולם החרדי. על אף שלפעמים גוררים מעשיו ביקורת ציבורית ותקשורתית, ראוי לזכור כי ישנה משפחה מאחורי האדם בבית המשפט ודאגתו המרכזית של פרוש היא עליהם ולטובתם.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ