מימין: יצחק מירילשוילי, אריה דרעי ומיכאל מירילשוילי | צילום: יעקב כהן
טייקוני התקשורת

יצחק ומירו מירילשוילי הם טייקוני התקשורת המשפיעים של 2018.

האב: מיכאל (מירו) מירילשוילי, בן 58. הונו מוערך בכמעט מיליארד דולר, משמש כנשיא 'קונגרס יהודי סנט פטרסבורג' ונחשב מקורב לפוליטיקאים כאריה דרעי, אביגדור ליברמן ויולי אדלשטיין.

בנוסף, מכהן מירישוילי כיו"ר חבר הנאמנים של זק"א, עומד בראש קרנות הון-סיכון רבות ורשום כבעל השליטה במספר חברות, דוגמת חברת יהלומי חושן ארגמן, וחברת השקעות באנרגיות מתחדשות בשם באר יצחק אנרגיה. בנוסף לכך, מכהן מירילשוילי כנשיא קבוצת האחזקות הרוסית 'פטרומיר' ובשנים האחרונות החל להשקיע בתחום הגז הטבעי.

הבן: יצחק מירילשוילי, בן 34 מהרצליה פיתוח, מכונה לעיתים 'צוקרברג הרוסי'. זאת, לאחר שהקים את הרשת החברתית הרוסית 'VK', הרשת החברתית הרביעית בגודלה בעולם שפופולרית בעיקר בקרב דוברי הרוסית. עד כמה פופולרית? מדי יום משתמשים ברשת החברתית שהקים מירילשוילי כמעט מאה מיליון משתמשים. מירילשוילי מכר את חלקו ברשת החברתית ב-2013 בסכום של מיליארד וחצי דולר. כיום הוא מנהל את חברת ההשקעות כיתעים, כמו כן הקים את קרן ההשקעות 'ויזרע'.

ערוצי הקודש: למשפחת מירילשוילי יחסים ארוכים עם עולם התקשורת. בעבר שלטה המשפחה בערוץ טלוויזיה ראשי בסנט פטרבורג כחלק מקבוצת השקעות גדולה של המשפחה, שכללה בין היתר עסקי מלונאות, קזינו והימורים. כמו כן, מירילשוילי הבן מחזיק כיום בשליטה בערוץ 20, ולאחרונה רכש 50% ממניות רדיו קול חי המזוהה עם יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, שכאמור, מירילשוילי האב נמנה על מקורביו.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ