משה גפני | צילום פלאש 90
יו"ר ועדת הכספים

השנה האחרונה הייתה המושלמת ביותר עבור משה גפני. זו הייתה השנה בה הוא הצליח למתג את עצמו כאיש החזק ביהדות התורה, על הדרך הוא נחל הצלחה מרשימה במיוחד בבחירות לרשויות המקומיות (מי אמר 6:3 ולא קיבל?) והוא נהנה מאהדה גדולה במיוחד בקרב הציבור. בנוסף, במסגרת תפקידו כיו"ר ועדת הכספים, אחראי גפני על אחד מכלי חלוקת התקציב המשמעותיים ביותר.

בוועדת הכספים נסגרים כל הפרטים הקטנים של תקציב המדינה הענק. מטבע הדברים צריך היו"ר לדעת אלו דילים אפשר לסגור על מנת לקבל רוב קולות בכל הצעת חוק – וגפני מצטיין בכך. הוא עומד על האינטרסים של המגזר החרדי, גם כשזה מתפתח לקרב צעקות עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד.

מתוקף תפקידו, כוותיק חברי הכנסת החרדים, וכאחד הוותיקים במשכן, מסייע גפני לקיום של המגזר החרדי. הן מבחינת תקציבים, כפי שפירטנו לעיל, והן בנושאי דת ומדינה, דוגמת גיוס בני הישיבות ועבודות בחסות המדינה בשבת. בכל המקרים האלו יודע גפני מחד לעמוד בתוקף על האינטרסים של המגזר החרדי, ומאידך, תוך כדי הסכמה מרשימה לקבל רוב פרלמנטרי.

תחום נוסף אותו מקדם גפני, הוא תחום איכות הסביבה. גם כאן עומד גפני מול גורמים בעלי אינטרסים וכסף במשק, המנסים להילחם בתקנות ובחוקים שמנסה גפני להעביר. גם במעשיו אלו מפתח ומקדם גפני את איכות החיים של אזרחי המדינה, גם אם לא באופן ישיר אלא באופן עקיף, כתוצאה מתקנות בנושאי זיהום אוויר, תחבורה ואיכות הסביבה.

בשורה התחתונה, אם עד השנה האחרונה הפוליטיקאים החרדים הבכירים היו דרעי וליצמן, הרי שבשנה האחרונה גפני לקח את הבכורה בענק. הן בגלל שחיקת מעמדו של ליצמן בתוך חסידות גור ובתוך אגודת ישראל, והן בגלל ההצלחה המרשימה בבחירות האחרונות, בה ש"ס הלכה שלובת זרוע עם 'דגל התורה', כאשר 'דגל התורה' מובילה את הקו הכללי, בהנחייתו של היו"ר משה גפני ועל פי הוראתם של בתי גדולי ישראל.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ