פיני עזרא
חבר מועצת העיר ירושלים, ש"ס, שפרש רגע לפני 2019

בין המשפיעים על הכלכלה החרדית ניתן למנות את איש העשיה של ש"ס בירושלים, שפרש רגע לאחר מערכת הבחירות המוניציפאלית.

מדובר כמובן בחבר המועצה פיני עזרא. כעת ניתן לחשוף כי מכתב הפרישה של עזרא היה מוכן כבר לפני הבחירות. עזרא החליט להתמקד בעסקיו האישיים, אך חשב שאם יפרוש מהרשימה לפני הבחירות, יהיה לכך מחיר אלקטורלי כבד.

אחת מסמכויותיו של עזרא היה החזקת תיק מורשת מן המזרח, במסגרת התפקיד הוא הצליח לנתב תקציבי תרבות רבים עבור הקהל החרדי, בעיקר בחופשות 'בין הזמנים', אך גם לאורך כל השנה. למעשה, אין חולק על העובדה כי פיני עזרא שינה את פני התרבות החרדית בירושלים. בנוסף לכך, במסגרת תפקידו כחבר הנהלת העיר, הוא נרתם לסייע לכל פונה ופונה במגוון נושאים. עבודה, שתורגמה בבחירות האחרונות לקולות רבים לש"ס ירושלים, שלמרות התחזיות הפסימיות (כמו בכל מערכת בחירות) הוכיחה כי היא שומרת על כוחה ועל מעמדה.

בנוסף לכך, פיני עזרא הוא יזם נדל"ן ואיש עסקים. כאמור, לאחר מערכת הבחירות הוא הגיש את מכתב ההתפטרות שלו. למרות שמועות זדוניות שרצו, כמו יחסים רעים עם היו"ר – עזרא ביחסים טובים מאוד עם הנהגת התנועה. הוא נחשב מקורב במיוחד לשר הפנים אריה דרעי, ולא פעם אף הוגדר "שאהיד" של אריה דרעי, אשר יעשה את מצוותו בכל מחיר.

אחד מאנשי כיכר ספרא אמר בעבר ל'ביזנעס' כי היה בפיני עזרא "משהו מוזר". לדבריו, עזרא "הוא לא היה הפוליטיקאי האינטרסנט שרגילים לראות בין מסדרונות העירייה. היה בו משהו אחר והוא היה חבר של כולם, ש"ס ירושלים איבדה את איש העשייה שלה", סיכם.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ