רמי לוי | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
מייסד ובעלים של רשת 'רמי לוי שיווק השקמה', בעל השליטה ב'קופיקס'

הילד שסחב מריצות בגיל 14 וכיום מחזיק באימפריית קמעונאות. רמי לוי.

מעצמת הקמעונאות של רמי לוי, צומחת בקצב מעורר התפעלות. הרשת הנושאת את שמו 'מכסחת' מחירים בצורה דרסטית, שמקשה על שאר השחקנים הקמעונאים להתמודד במשחק על הצרכן.

לוי מאתגר לא רק את מתחריו העסקיים אלא גם את ספקיו. כך למשל, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, שהיא זכיינית קוקה קולה בישראל, סירבה למכור את מוצריה לרמי לוי. הדבר התאפשר רק לאחר התערבותו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

אימפריית הקמעונאות של רמי לוי כוללת גם את חברת רמי לוי תקשורת, חנות הלבשה בשם יפיז', מפעלים ונכסי נדל"ן שונים בארץ ובחו"ל. 'רמי לוי שיווק השקמה' אף נסחרת בבורסה לפי שווי שוק גבוה מ- 2.5 מיליארד ש"ח, והכנסותיה ל-2017 עברו את ה-5,000,000,000 ש"ח.

בינואר האחרון רכש לוי 20% ממניות רשת 'קופיקס', ושילם על כך למעלה מ- 100 מיליון ש"ח. לפני כחמשה חודשים השלים לוי את הליך הרכישה וכעת הוא מחזיק בלמעלה מ-50% מרשת קופיקס.

לוי הפך למעשה את המאזן של קופיקס – ומרשת שעמדה על סף פשיטת רגל, היא מצליחה להתייצב כעת. כך למשל, ברבעון השלישי של 2018 נרשמו לקופיקס 2.5% ירידה ברווח הגולמי, לעומת ירידה של 8% ברבעון המקביל אשתקד. בכוונת לוי להפוך בקרוב את כל סניפי 'סופר קופיקס' לסניפי 'רמי לוי בשכונה' – דבר שיגביר את התחרות ויוזיל את המחירים לצרכנים.

בנוסף, כיהן רמי לוי בחמש עשרה השנים האחרונות כחבר מועצת העיר ירושלים מטעם סיעתו של ניר ברקת. למרות נוכחותו הדלה מאוד בישיבות המועצה, עדיין יש להניח שהוא השפיע בצורה כזו או אחרת גם בפעילותו כחבר מועצה. כמו כן, במערכת הבחירות האחרונה תמך לוי בראש העיר הנבחר של ירושלים, מר משה ליאון.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ