אילוסטרציה
יועצת לענייני חקיקה לרה"מ נתניהו

כבר 18 שנים שרבקה פאלוך צמודה לראשי ממשלות ישראל. בתחילה לאריאל שרון ולאהוד אולמרט, ובעשור האחרון לראש הממשלה בנימין נתניהו.

בתחילה שימשה פאלוך יועצת לענייני חרדים של ראש הממשלה, אולם החל מ-2016 מעמדה שודרג ליועצת רה"מ לענייני חקיקה. בכך היא החליפה את יועצת ראש הממשלה פרח לרנר והפכה לאחת הבכירות במשרד ראש הממשלה.

במסגרת תפקידה, רוב פעולותיה של פאלוך נעשים מאחורי הקלעים. בין אם מדובר בתיאום ובסגירת דילים מול המפלגות החרדיות, וכאמור, בשנים האחרונות הורחב תפקידה של פאלוך לעסוק גם בייעוץ לרה"מ בענייני חקיקה.

בנוסף, לפאלוך קשרים טובים מאוד עם בני משפחת נתניהו, בדגש על אשת ראש הממשלה. ניתן לראות כי פאלוך היא אחד האנשים היחידים שנמצאים צמוד לראש הממשלה כל כך הרבה שנים, בשביל כך דרושה מומחיות לא מעטה וכשרונות רבים, מחמת וניסיון העבר מראה כי רוב האנשים לא מחזיקים זמן כה רב צמוד לבנימין נתניהו.

מתוקף היותה כאחת הבכירות במשרד ראש הממשלה וכאשה חרדית, פורצת רבקה פאלוך דרך עבור סטודנטיות חרדיות רבות השואפות לעבוד בשירות המדינה.

בנוסף לכך, מטפלת פאלוך במקרים רבים שמגיעים לשולחנה, כאשר לא פעם היא מנתבת אותם אל חברי הכנסת השונים ואל ועדות הכנסת, על מנת לתת שירות לאזרחים ולשפר את תנאי חייהם.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ