יעקב גרודקה
עורך ראשי, 'בחדרי חרדים'

כתב ופרשן פוליטי, עורך ומגיש. 2018 היא השנה של יעקב גרודקה.

לאחר שהתחיל את השנה בתפקיד הכתב הפוליטי של 'בחדרי חרדים', במקומו של עקיבא ווייס שעבר לתאגיד השידור הציבורי 'כאן', בחודש מרץ השנה נכנס יעקב גרודקה לתפקיד העורך הראשי של 'בחדרי חרדים', ומאז הוא רק הולך ומתקדם. התקדמותו המהירה מעידה כי ב-2018 הוא היה העיתונאי שהשפיע על הציבור החרדי רבות.

קשה להכריע מי מבין שני אתרי החדשות החרדים המובילים נוטל את הבכורה, לעיתים נראה כי 'כיכר השבת' קוטף את הבכורה, אך ישנן פעמים שבהן 'בחדרי חרדים' מצליח לגבור על יריבו. יחד עם זאת, התפיסה הרווחת היא שקהל הגולשים של 'בחדרי חרדים' הוא יותר חרדי 'הארד קור', לעומת קהל הגולשים של 'כיכר השבת' שמורכב בחלקו מציבור מסורתי/דתי יותר.

בתפקידו ככתב פוליטי בלט גרודקה בהובלת המאבק נגד חילול השבת ב'רכבת ישראל'. מאבק, שהביא בסופו להתפטרותו של יעקב ליצמן מתפקידו כשר הבריאות. כמו כן, הוביל את משבר הסטטוס קוו בירושלים שזעזע את הקואליציה העירונית – והביא לגיבוש מתווה חדש עם המפלגות החרדיות והדתיות.

בתפקידו הנוכחי כעורך הראשי של 'בחדרי חרדים' קובע גרודקה את סדר היום התקשורתי חרדי, לטוב ולמוטב, תוך שמירה על כללים מערכתיים מקצועיים וכן שמירה על צביון האתר החרדי.

כמו"כ, בשנה החולפת שימש גרודקה כפרשן פוליטי ברדיו 'קול ברמה', הגיש את 'המהדורה המקומית' ולאחרונה אף החל להגיש תכנית אקטואלית שבועית, יחד עם העיתונאי ישראל כהן. תכנית שזוכה נכון לעכשיו לנתוני האזנה גבוהים יחסית.

בעידן שבו האימרה "לא פרסמת, לא עשית" מקבלת משמעות גבוהה מתמיד, מוכיח גרודקה אחרת. שכן האחרון לא מפסיק לרשום הישגים מקצועיים – והכל ללא כל הודעות יח"צ, תפוצות סמסים או ראיונות בפריים-טיים.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ