יחיאל טווערסקי (מימין) ואביו האדמו"ר מטשערנוביל | צילום: יהושע פרוכטר
בן האדמו"ר שהחדיר את ה-LIVE למגזר החרדי

למגזר החרדי ולפלטפורמת הווידאו יחסים מורכבים. החל מהאיסור המיתולוגי על טלוויזיה, דבר שקנה שביתה בקרב הבתים החרדים, עד האיסור והמאבקים נגד בתי קולנוע וסרטים חרדים, שלא לדבר על סרטים הוליוודיים. גם באירועים ובשמחות משפחתיות, התפיסה החרדית המיינסטרימית הייתה שמותר להביא צלם סטילס, אך אסור להביא צלם וידאו.

בשנים האחרונות, ובפרט ב-2018, אנו רואים שהסכר הזה נפרץ. אם בעבר התפיסה החרדית הייתה שוידאו הוא מוצר פסול, כיום אנו רואים גם בחתונות של בתי אדמו"רים שיש וידאו, גם במעגל סגור וגם כתקליטורים שיוצאים אחר כך לציבור הרחב.

מי שעומד מאחורי השינוי הזה הוא יחיאל טווערסקי, בנו של האדמו"ר מטשערנוביל אשדוד, ומי שהיה בעליו של האתר 'jdn', בזמן שזה היה נטו אתר שמדווח על אירועי חצרות הקודש. עם הזמן נמכר האתר לדודי ברנשטיין וטווערסקי פנה לעסוק בדברים נוספים מאותו התחום. בין היתר הקים את חברת 'C Live' שמזרימה שידורים ישירים דרך הרשת.

ואכן, כאשר מדברים על השינוי של 2018, אנו נוכחים לדעת כי בשנה האחרונה כל כנס חשוב שודר בשידור חי. בין אם מדובר בחתונה, לוויה, כנס בחירות, כנס עסקי, פאנל או בר מצווה של נכד האדמו"ר – הכל משודר בשידור חי לאלפים מכל העולם.

הייחודיות של 'C Live' היא שהם משדרים את השידור החי על גב שרת עצמאי ולא רק על השרת של יוטיוב, מה שמאפשר לאלפי חרדים עם אינטרנט מסונן, לצפות בתכנים של 'שיא לייב'.

אם כן, טווערסקי פתח את השוק וסביר להניח שבקרוב נראה עוד חברות מתחרות על אותו נתח ואותו קהל לקוחות, אך השינוי כבר כאן.

ביזנעס בוואטסאפ
ביזנעס בוואטסאפ